Jendovy holky

Dolů

Příběh bydlení pro Jendu, Marušku, Terezku a Rozárku
Přestavba interiéru bytu, spoluautorka: Marie Novotná

V jednom funkcionalistickém domě, za původními dveřmi, se starými parketami žije rodina. Rodiče, Jenda a Maruška, které jsme poznali ještě ve dvou, a jejich roztomilé holčičky Terezka a Rozárka.

Svěřili nám svůj byt, abychom jej dotvořili do podoby, kterou si nyní můžete prohlédnout.

Maruščin cit a vkus

Maruščin cit a vkus

Poprvé, když jsme vstoupili do tohoto bytu, tak jsme si říkali, že tu vlastně nemáme co dělat. Marie má vkus podobný tomu našemu, proto jsme pro vás nafotili celý byt a majitelku uvedli jako spoluautorku, zasloužila se o podobu vstupní chodby, obývacího pokoje a ložnice. My jsme se postarali o kuchyni, koupelnu a toaletu. Modelku dělala Rozárka.

Tady je máme

Tady je máme

Teď pěkně sedí na svých židličkách, ale v nové kuchyni mají dvojčata Rozárka a Terezka nejradši betonový pult u okna, kde mají dost místa na ochutnávku citronů, zanechání otisků na skle a jinou zábavu.

Na míru navržená kuchyňská linka má dvířka z dubové dýhy, pracovní plochy a zástěnu z textilního betonu. Původní dlažba nebyla bohužel v dobrém stavu, nahradila ji nová, která ovšem navázala na šachovnicový vzor a měřítko té původní.

Tabule

Tabule

Když si všichni sednou ráno ke snídani, hned ví, co je následující měsíc čeká. Zatím tabuli zdobí máma s tátou, dole ale čeká spousta místa pro holky, které se už nemohou dočkat, až tu křídu konečně dostanou do rukou.

Světlo

Světlo

Není nad to, když vám do pokoje dopadá denní světlo a kreslí svoje obrazy.

Propojení

Propojení

Byty sto let starých domů mají často krásně vyřešené propojení mezi jednotlivými pokoji, prostor může plynout.
IAK logo
ing. arch. Iva Křikavová |
+420 608 150 803 |
iva.krikavova@gmail.com
IAK na Facebooku