Bytový komplex Františkov

Dolů

Příběh velké výzvy
studie bytových domů, 2016, Ostrava, spolupráce Adam Zezula a Jan Skoumal

Vše začalo tak, že zazvonil telefon. Klient se ozval nečekaně, poslala jsem mu reference staveb, dostali jsme se s kolegy Adamem Zezulou a Janem Skoumalem do výběrového řízení a vyhráli ho.

Projekt bytového komplexu Františkov má za sebou několikaletou minulost, kdy se měnil návrh i jeho majitelé, postavilo se 1.podzemní podlaží a teď mělo dojít k jeho přerodu - ke změně smýšlení o tom, jak stavět, že byty nemusí být něco minimálního že jsou klienti, kteří si za prostředí, ve kterém žijí, rádi připlatí. Jen dostat příležitost.

V duchu současného bydlení jsme přepracovali každé patro, každý byt, společné prostory, dělali varianty fasád. Zahraničí pro nás bylo velkým zdrojem nejen praxe ale také inspirace, jak posunout bydlení jinam, dál. Vzniklo 42 bytů, většina z nich má přes 100m², s výhledem do soukromé zahrady nebo na město, s lodžiemi, větším soukromím, světlem v dispozicích, kvalitními materiály.

Skloubit dohromady architekturu, finanční náročnost a prodejnost. Člověk si tu hodně uvědomil to, jak moc je důležitý osvícený klient ochotný zaplatit o něco víc a získat tak nadstandardní řešení.
IAK logo
IAK architektonické studio |
+420 608 150 803 |
iva.krikavova@gmail.com
IAK na Facebooku