O mně

Můj příběh

Architektura nám dává tolik možností, jak můžeme ovlivnit svět kolem nás.

Ať už řešíme města a krajinu, umisťujeme domy, řešíme dispozice, navrhujeme jednotlivé kusy nábytků. To vše je možné a ta variabilita mě baví nejvíce.

Jmenuji se Iva Křikavová, jsem architektka, a předtím než jsem založila IAK architektonické studio, jsem od roku 2006 pracovala v různých arch. kancelářích, nejdůležitější pro mě byla praxe ve Švýcarsku, kde jsem byla 5 roků v kanceláři Ivana Kolečka. Začínala jsem tam už během studií, měsíc po jejich dokončení jsem už vedla kontrolní den na stavbě rekonstrukce katolického kostela s deseti muži s dvacetiletou praxí a to celé ve francouzštině.

Praxe k nezaplacení.

V roce 2013 jsem se vrátila zpět do České republiky, konkrétně do Brna. Zde jsem se o rok později stala členkou České komory architektů, založila IAK a začala navazovat spolupráci s architekty, stavebními profesemi a především klienty.

V samostatné praxi jsem si nejvíc uvědomila to, jak moc je klient a jeho příběh důležitý. Právě klienti jsou impulsem pro možnosti architektury a právě proto o nich/Vás píšeme.

IAK, architektonické studio, které píše příběhy. Ten další může být Váš.

IAK logo
ing. arch. Iva Křikavová |
+420 608 150 803 |
iva.krikavova@gmail.com
IAK na Facebooku